Posúvame limity od roku 2007

Tepelne upravené drevo

S tepelne upraveným drevom predĺžite životnosť fasádnych obkladov a prekrytí. Tieto obklady pomôžu ako prostriedok zabezpečenia pred dažďom. Termo drevo menej prepúšťa a viaže vodu. Tepelnou úpravou získa drevo väčšiu stabilitu oproti tepelne neupravenému.

 

 

Thermowood  

ThermoWood je tepelne upravené drevo, ktoré vzniklo spracovaním dreva zo Škandinávie a Severnej Ameriky. Vyznačuje sa vďaka svojej úprave vynikajúcou odolnosťou proti hnilobe, rozmerovou stálosťou a neskutočne dlhou životnosťou. Modifikované drevo, resp. tepelne upravené je sfarbené tmavohnedou farbou pripomínajúce karamelový odtieň. Thermowood terasové drevo nevyžaduje dodatočné povrchové úpravy. Ochranu proti poveternostným vplyvom mu poskytuje prvotná tepelná úprava pri spracovaní. Pri tepelnom procese dôjde k vytesneniu, čiže odstráneniu živice a rozkladu celulózy. Na základe tepelného spracovania sa zlepšia tepelne izolačné vlastnosti dreva a zníženie tepelnej vodivosti dreva, čím je vhodný ako drevina na výrobu nábytku do sáun a exteriéru a podláh pri bazénoch.

 

 

Jeho pestrosť podporuje aj možnosti využitia:

  • Terasové a bazénové rošty,
  • Výroba exteriérového nábytku,
  • Vonkajšie obklady
  • Výroba nábytku do wellness centier, sauny
  • Vnútorné bazény, parné kúpele
  • Protislnečné tieniace lišty

 

 

 

Thermojaseň

Thermojaseň patrí k tuzemským drevinám, nakoľko sa vyskytuje v celej Európe. Patrí k jedným z najodolnejších drevín a môže sa hrdo pýšiť na Vašej terase. Pôvodná farba thermojaseňa je svetlohnedá s tmavohnedým jadrom. Thermo procesom dosiahne tmavohnedú farbu. Obľube sa teší aj na základe svojej mimoriadne kresbe letokruhov. Letokruhy sa stvárňujú do nových, neodolateľných malieb.   Prírodné drevo jaseň bez tepelnej úpravy nepatrí k drevám, ktoré by bolo možné použiť v exteriéri. Vďaka teplotnému ošetreniu je možné použiť ho nielen na výrobu nábytku v interiéri ale aj v exteriéri.  Využitie thermojaseňa je obľúbené aj pri tvorbe terás a podláh okolo bazénov alebo ako nábytok v saune. 

 

 

 

Sibírsky smrekovec

Sibírsky smrekovec dovážame z Ruska, resp. zo Sibíru. Táto drevina je obzvlásť vhodná do exteriéru, má vynikajúce vlastnosti, dobre znáša aj kruté poveternostné podmienky. Aj napriek tomu patrí medzi cenovo dostupné dreviny. Sibírsky smrekovec nie je nutné chemicky napúšťať a po celú  dobu životnosti poskytuje ekologicky čistú drevinu, ktorá sa dokáže dlho brániť hnitiu v pôde ale aj vo vode. Sfarbenie smrekovca je od žltobielej cez hnedú. Po čase môže terasa zo sibírskeho smrekovca stmavnúť na tehlovú farbu.  

Využitie:

  • Terasové podlahy
  • Plotové systémy
  • Fasádny drevený obklad
  • Záhradné altánky

 

 

 

Napíšte nám
Meno:
Telefón: *
E-mail: *
Overovací kód: *
Text správy: *
Správa sa odosiela ...
* - povinné polia