Posúvame limity od roku 2007

Exotické dreviny

 

Prírodný materiál s vysokou tvrdosťou a hustotou, ktorá zabezpečuje odolnosť voči vode a poveternostným vplynom. Vďaka týmto vlastnostiam dobre odoláva hnilobám, termitom či drevokazným hubám, biologickému rozkladu alebo ostatným druhom škodcov. Aj počas rokov si táto terasová krytina zachováva svoj identický vzhľad.

 

 

Na výber je mnoho prevedení terasových dosiek či už podľa profilu dosky alebo typu dreviny. Môžete vyberať z dosiek obojstranne hladkých alebo drážkovaných. Taktiež je možné vybrať spôsob uchytenia. Niekto preferuje dosky z vrchu struktované, iný je zase zástancom skrytých klipov. Netreba zabúdať, že je to prírodný materiál, ktorý má svoj špecifický farebný odtieň podľa toho, v akom prostredí strom rástol. Preto treba rátať s rôznorodosťou farebných odtieňov, ktoré práve dodávajú terasám z exotickýxh drevín ich špecifický vzhľad.

 

Terasy z dreva je potrebné pravidelne ošetrovať, v ideálnom prípade 2-krát do roka /jar a jeseň/. Na jar, aby ste zaistili jej žiarivý odtieň na letné dni a na jeseň, aby ste drevinu pripravili na obdobie zimy. Pred letným náterom je vhodné terasu odšediť špeciálnym prípravkom a následne naolejovať ochranným olejom na to určeným. Pokiaľ táto údržba nie je Vaša šálka kávy, radi túto prácu odborne  spravíme za Vás aj s našim profesionálnym technickým vybavením.

 

Skladom ponúkame :

 

 

CUMARU

Exotická drevina zo Strednej a Južnej Ameriky. Spadá do použitia triedy 5 (tzn. je vhodná aj do prímorského prstredia) vďaka svojej vysokej mernej hustote. Odhadovaná životnosť je 30 - 50 rokov. Výrobok je vhodný do klimatického prostredia nášho pásma.

Momentálne sú k dispozícií obojstranne hladké dosky hrúbky 21mm, šírky 145mm, v dĺžkach 1850mm, 2750mm, 3050mm, 3350mm. Dĺžky Vám pomerovo nakombinujeme. Skladom držíme aj potrebné príslušenstvo k montáži (podkladové hranole z exotického dreva, montážne skrutky, podkladový materiál).

Momentálna cena je 109€ s DPH / m2  

 

JATOBA

Exotická drevina pochádzajúca zo Strednej a Južnej Ameriky, taktiež Brazília, Bolívia, Peru či Venezuela. Veľmi dobre odoláva poveternostným výkyvom, plesniam, hubám a hmyzu. Charakteristickými sú pre jatobu oranžové až tmevé červenohnedé odtiene s výrazným žilkovaním, ktoré môže byť tmavších farieb.

Momentálne sú k dispozícií obojstranne hladné dosky hrúbky 21mm, šírky 145mm a v dĺžkach 2450mm; 3350mm; 3900mm; 4600mm. Dĺžky Vám pomerovo nakombinujeme. Skladom držíme aj potrebné príslušenstvo k montáži (podkladové hranole z exotického dreva, montážne skrutky, podkladový materiál).

Momentálna cena je 89€ s DPH / m2  

 

 

 

 

Naobjednávku si môžete vybrať aj z týchto drevín :
 

  • Burmský teak
  • IPE
  • Merbau
 
  • Bakngkirai
  • Garapa
  • Cumaru
 
  • Massaranduba
  • Kempas
  • Jatoba

 

 

V prípade záujmu nás neváhajte kontaktovať prostredníctvom e-mailu alebo telefonicky. Radi Vás informujeme o cenách aj dostupnosti jednotlivých drevín.

 

 

kontakt

 

Pre inšpiráciu Vám odporúčame pozrieť naše realizácie.

 

 

Napíšte nám
Meno:
Telefón: *
E-mail: *
Overovací kód: *
Text správy: *
Správa sa odosiela ...
* - povinné polia