Posúvame limity od roku 2007
Terasy WPC

WPC terasy

Decking alebo iným slovom exteriérové podlahy vznikli z anglického slova deck/decking, tzn. podlaha z drevín využívaných najmä v exteriéri. WPC kompozitné terasové dosky sú najčastejšie používaným produktom pri tvorbe terás. WPC dosky sú vyrábané z bambusových alebo drevitých častí rozomletých naprášok, ktoré sú zmiešané s nízkotlakovým polyetylénom (HDPE). Vďaka prírodným vláknam majú WPC terasové dosky vynikajúci stupeň odolnosti voči vplyvom počasia, vlahy a škodcom. WPC dosky dobre odolávajú aj vplyvom UV žiarenia, sú tepelne a farebne stále. Produkt je po montáži už bezúdržbový, nie je potrebné žiadne natieranie.

 

 

Prečo zvoliť WPC :

 

  • nie je potrebný žiadny ďalší náter ani lepidlo
  • ekologický (využíva recyklovaný plast a odpad z nábytkárskeho priemyslu)
  • dlhá živostnosť 15-25 rokov
  • bezúdržbovosť

 

 

 

Udržiavanie WPC terasových dosiek

 

Vodné škvrny

Keď sa po dažďových prehánkach odparí voda, na povrchu novej terasovej krytiny sa ocitnú vodné fľaky. Je to len prechodný stav, ktorý sám zmizne cca po 1 najviac 2 mesiacoch. Farebný odtieň sa scelí.

 

Peľ, prach

WPC terasové krytiny je vhodné pravidelne čistiť oplachom čistej vody. Pri väžšom znečistení je možné použiť mydlovú vodu po prípade kartíčom s tuhými štetinami.

 

 

Medzi ťažšie odstrániteľné škvrny z terasovej dosky radíme:

  • Olejové škvrny
  • Cigaretové a alkoholové škvrny
  • Ryhy

 

 

 

Postup očistenia:

Terasu oplácheneme vodou podľa miery znečistenia, môžeme ju aj vyvapkovať. Po pár rokoch od montáže (pokiaľ sa Vám zdá, že je terasa už mierne  zašednutá) je možné pôužiť aj prípravok na odšeďovanie WPC terasových krytín, ktorý následne tiež zmyjeme. Terasu necháme vyschnúť. Nakoniec je možné dať terase ešte jeden náter impregnácie pre WPC terasy.

 

V prípade, že je nečistota ťažko odstrániteľná je možné na ňu použiť oceľovú vlnu, prípade jemný brúsny papier.

 

 

WPC terasové dosky luna

 

WPC terasové dosky woodplastic

 

Pre inšpiráciu si pozrite naše predchádzajúce realizácie

Naše realizácie wpc

 

 

Napíšte nám
Meno:
Telefón: *
E-mail: *
Overovací kód: *
Text správy: *
Správa sa odosiela ...
* - povinné polia