Posúvame limity od roku 2007
Terasy Decking

Drevené terasy

 

Decking alebo iným slovom exteriérové podlahy vznikli z anglického slova deck/decking, tzn. podlaha z drevín využívaných najmä v exteriéri. Drevo sa pre vonkajšok domov používa už dlhé roky. V dnešnej dobe už sa však k potrebe praktickosti pridáva aj vizuálna stránka. V našej ponuke nájdete mnoho typov dosiek, farebných prevedení drevín v rôznych cenových reláciách tak, aby si každý zákazník u nás našiel to pravé pre svoje bývanie.

 

Pokiaľ ste sa rozhodli pre drevenú terasovú krytinu zostáva si vybrať, či chcete ísť do jednej z európskych drevín (ako je napríklad sibírsky smrekovec, impregnovaná borovica alebo thermo jaseň) alebo sa rozhodnete zainvestovať do odolnejšieho tvdšieho a luxusnejšieho exotického dreva?

 

 

Euróspke dreviny

 

Cenovo dostupnejšia alternatíva pre menej náročného zákazníka. Jadro sa vyznačuje silno zvýraznenými letokruhmi, ktoré sú prerušené hrčami. Odtiene od žlto-bielej cez hnedú, až po tehlovú. V priebehu času terasy chytajú striebristý odtieň, ktorý vieme eliminovať pravidelným ošetrovaním ideálne 2 razy do roka (pred zimou a po zime). Terasu je potrebné poriadne vyčistim kartáčom s prípravkom na odšeďovanie, poriadne prepláchnuť, nechať vyschnúť a po vyschnutí naniesť 2 vrstvy terasového oleja (prírodného alebo tónovaného). 

 

 

 

 

 

exotické dreviny

 

Prírodný materiál s vysokou tvrdosťou a hustotou, ktorá zabezpečuje odolnosť voči vode a poveternostným vplynom. Vďaka týmto vlastnostiam dobre odoláva hnilobám, termitom či drevokazným hubám, biologickému rozkladu alebo ostatným druhom škodcov. Aj počas rokov si táto terasová krytina zachováva svoj identický vzhľad. Pokiaľ chceme dosiahnuť, aby mala drevina stále vzhľad ako po namontovaní je potrebné ju ravidelne ošetrovať, ideálne 2 razy do roka (pred zimou a po zime). Terasu je potrebné poriadne vyčistim kartáčom s prípravkom na odšeďovanie, poriadne prepláchnuť, nechať vyschnúť a po vyschnutí naniesť 2 vrstvy terasového oleja (prírodného alebo tónovaného). 

 

 

 

 

 

 

 

Terasy z exotických drevín

 

Terasy z európskych drevín

 

Údrža terasových krytín

 

V našej ponuke sa nachádzajú aj exkluzívne terasové WPC dosky WoodPlastic

 

Wpc dosky

 

 

 

 

Napíšte nám
Meno:
Telefón: *
E-mail: *
Overovací kód: *
Text správy: *
Správa sa odosiela ...
* - povinné polia